Tlačové správy

Slováci si odnášajú medailu za najlepšieho súťažiaceho zo Slovenska.

Bratislava, 27.marca 2016 - Od 22. do 27. marca, sa vo francúzskom meste Bordeaux uskutočnila 9. celosvetová Abilympiáda. V konkurencii 600 účastníkov z 35 krajín sveta, ktorí sa na prestížnej súťažnej prehliadke pracovných schopností a zručností zdravotne znevýhodnených ľudí predviedli, zabodoval Slovák Martin Buzna z Trstenej, ktorý súťažil v reportážnej fotografii. Domov si odnáša medailu za najlepšieho súťažiaceho zo Slovenska.

Slovensko bude na 9. Celosvetovej Abilympiáde vo Francúzsku reprezentovať 11 Slovákov. Tisícky účastníkov bude o víťazstvo bojovať v 49 súťažných disciplínach.

BRATISLAVA, 25. februára 2016 – Presne o mesiac privíta francúzske mesto Bordeaux 700 súťažiacich na svetovej prehliadke schopností a zručností zdravotne postihnutých ľudí - Abilympiáde. Medzi tisíckami reprezentantov z celého sveta nebudú chýbať od 25. do 26. marca 2016 ani 11 Slováci. Aktuálny deviaty ročník sa bude niesť pod ústredným mottom Obyčajné zručnosti, neobyčajní ľudia. Na celosvetovom podujatí budú hendikepovaní Slováci súťažiť napríklad vo vyšívaní, cukrárstve, pletení, košikárstve, maľbe, háčkovaní, reportážnej fotografii a vo varení. Tisícky účastníkov bude o víťazstvo bojovať v 49 súťažných disciplínach.

BRATISLAVA (13. októbra 2014) – Dokázať zdravému obyvateľstvu, že  hendikepovaní človek môže byť rovnocenným partnerom pri vykonávaní pracovnej činnosti bolo hlavným cieľom 12. ročníka celoslovenskej Abilympiády, ktorá sa konala od 10. – 12. októbra v Bratislave. Počas troch dní sa na súťažnej prehliadke pracovných schopností a zručností zdravotne hendikepovaných ľudí predstavilo 150  súťažiacich z celého Slovenska v 24 súťažných kategóriách.

BRATISLAVA ( 9. októbra 2014) – Počas tohto víkendu zavíta do Bratislavy približne 150 zdravotne hendikepovaných ľudí z celého Slovenska, aby sa mohli zúčastniť v poradí 12. ročníka celoslovenskej Abilympiády - súťažnej prehliadky pracovných schopností a zručností zdravotne postihnutých ľudí. Tento rok organizátori pripravili 24 súťažných disciplín, v ktorých budú súťažiť od 10. – 12. októbra v Hoteli Sorea v Bratislave. Organizátorom je Slovenská abilympijská asociácia (SAA)

Súťažiaci si zmerajú svoje schopnosti v kategóriách ako aranžovanie kvetov, dámske krajčírstvo, reportážna fotografia, modelovanie z hliny, košikárstvo či výroba svadobného predmetu. Na abilympiáde súťažia ľudia s rôznym typom postihnutia. Nezáleží na tom, či má súťažiaci zrakové, sluchové, telesné, mentálne alebo vnútorné postihnutie, rozhoduje len odvedená práca. Jedinou podmienkou je vek súťažiaceho, ktorý musí byť minimálne 16 rokov.

BRATISLAVA ( 13. augusta 2014) – Druhý októbrový víkend bude patriť všetkým zdravotne hendikepovaním ľuďom, pretože Slovenská abilympijská asociácia (SAA) pripravila pre nich už 12. ročník celoslovenskej Abilympiády - súťažnej prehliadky pracovných schopností a zručností zdravotne postihnutých ľudí. Tento rok je pre talentovaných súťažiacich pripravených predbežne 26 súťažných disciplín, v ktorých budú súťažiť od 10. – 12. októbra v Bratislave.

BRATISLAVA (10. októbra 2013) –  Od piatka do nedele sa uskutoční v priestoroch SOŠ Na Pántoch v Bratislave 11. ročník celoslovenskej súťažnej prehliadky pracovných schopností a zručnosti zdravotne postihnutých ľudí – Abilympiáda. Počas víkendu sa prehliadky zúčastní viac ako 130 ľudí z celého Slovenska. Zasúťažia si v 22 disciplínach. Medzi najatraktívnejšie každý rok patrí maľovanie, modelovanie z hliny, vyšívanie krížikovým stehom, reportážna fotografia, cukrárstvo, tvorba plagátu, editácia textu a ozdobovanie medovníkov. Organizátorom Abilympiády na Slovensku je Slovenská abilympijská asociácia (SAA).